ولایت
تولیدملی حمایت ازکار وسرمایه ایرانی
 
لینک دوستان
لینک های ویژه
مذهبی

﴿ قَالُوا یَا أَبَانَا اِسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِینَ

برادران یوسف

و آن هنگام كه برادران یوسف از كرده­ی خویش پشیمان شدند، به نزد پدر آمده، طلب بخشش كردند كه پدرجان! برای ما استغفار نما؛ ما خطا كاریم؛[1] اما من پدری را سراغ دارم كه پیش از خواست ما برایمان استغفار می­كند.

پدر جان! می­دانم كه چه­قدر دلت را شكستم؛ چه­قدر تنهایت گذاشتم؛ چه­قدر از یادت بردم و چه بی وفا فرزندی بودم برایت. به هركسی فكر كردم جز به تو؛ به یاد هر كسی بودم جز تو و فراموش كردم كه: «اَلقَلْبُ حَرَمُ اللهِ فَلا تُسْكِنْ حَرَمَ اللهِ غَیْرَ اللهِ»[2]: «قلب حرم خداست و نباید كسی را جز او در آن راه داد.»

و فراموش كردم كه: ﴿ ما جَعَلَ اللهُ لِرَجُلٍ مِن قَلْبَینِ فی جَوفِهِ... [3]

و شنیدم كه برای شیعیانت استغفار می­كردی كه خداوندا! از تقصیر شیعیان ما بگذر كه آنان به اتكاء محبّت و ولایت ما گناه می­كنند. خدایا! اگر گناهانشان در رابطه با توست، تو از آنان چشم پوشی كن كه ما (از آن­ها) راضی شدیم ... .[4] و من باز حرمت­ات نگاه نداشت؛ اما پدرم! تنها یاورم! تو خود خوب می­دانی كه من جز تو كسی را ندارم؛ اگر هر خطا و اشتباهی نمایم، باز هم فرزند تو ام!

فرزندی كه به جرم و خطایش از خانه­ بیرون كرده باشند، شب هنگام راهی جز بازگشت به منزل پدر ندارد.[5]

من هم جز خانه­ی تو پناهگاهی ندارم و با هر خطا و اشتباهی دوباره باید به سوی تو بازآیم؛ اما...

خدایا! از تو می­خواهم كه یاری­ام كنی تا قدرش بشناسم و حرمت­اش نگه­دارم و با نیّتی صادقانه به سویش گام بردارم و خود را در آغوش پر مهر و پدرانه­اش بیفكنم ... آمین![1]. یوسف(12): 97.

[2]. بحارالانوار 67: 25.

[3]. احزاب(33): 4: ﴿ خدا درون كسی دو قلب قرار نداده!

[4]. سید بن طاووس فرموده كه سحرگاهی در سرداب مقدس سامرا صدای حضرت صاحب الامر علیه السلام را شنیدم كه آن جناب می فرمود: ... (عبارات متن نقل به مضمون است)؛ نقل از كتاب شریف نجم الثاقب، باب هفتم، حكایت نوزدهم.

[5]. گاهی انسان به­واسطه­ی كثرت گناهان، قصور می­كند كه من روسیاه اگر رو به امام عصر علیه السلام كنم و توبه نمایم، آن حضرت هیچ به من نظر نكند؛ حال آن كه این مطلب خود از حیله­های شیطان است. انسان در هر حالی كه باشد، خوبست به خانه­ی پدرش باز گردد و از او عذر خواهی بكند، و هیچ پدر مهربانی نیست كه فرزند پشیمانش را به خانه راه ندهد!

طبقه بندی: ولایت، دینی،
[ 1391/04/19 ] [ 12:00 ق.ظ ] [ عمار ] [ نظرات ]
Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


خدمت به یگانه منجی عالم بشریت

آمار سایت
آخرین بروز رسانی :
جهت دوستی

Powered by WebGozar