ولایت
تولیدملی حمایت ازکار وسرمایه ایرانی
 
لینک دوستان
لینک های ویژه
مذهبی

شباهت­های زنبور عسل و انسان

1-   زنبور عسل به هیچ وجه لحظه­ای بدون ملکه­اش زندگی نمی­کند. آیا ما لحظه­ای با امام زمان زندگی کرده­ایم؟ اگر نکرده­ایم برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

2-   زنبور عسل بهترین جا و بهترین غذا و بهترین امکانات خود را به ملکه­اش تقدیم می­کند. آیا ما هم برای امام زمان علیه­السلام در بهترین جای وجدانمان، یعنی قلبمان جایگاهی در نظر گرفته­ایم؟ آیا برای ایشان به فکر تدارک بهترین غذا، که همان غذای حلال و پاک است بوده­ایم؟ آیا بهترین امکانات خود را تدارک دیده­ایم؟ اگر نه برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

3-   زنبور عسل به هنگام خطر ابتدا ملکه­اش را از خطر دور می­کند حتی اگر خودش فدا شود. آیا ما­­­­­­­ هم برای سلامتی و دفع بلا از وجود نازنین امام عصر علیه­السلام به درگاه خدا دعا کرده­ایم؟ اگر نه برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

4-      زنبور عسل چون بخواهد برای ملکه غذا تهیه کند، فقط از گرده گل تغذیه می­کند.

آیا به آنچه می­خوریم بلکه مهمتر از آنچه می­خوریم، آنچه می­خوانیم، که غذای روح است توجهی داشته­ایم؟ آیا ما نمی­خواهیم برای حضرت مهدی علیه­السلام در جامعه تبلیغ کنیم اگرچه بی­توجه بوده­ایم؟

5- زنبور عسل همواره و همیشه در کنار ملکه است چه در کندو بماند و چه آن را ترک کند. آیا ما هم همواره در کنار اماممان می­مانیم؟ اگر روزی ماندن در کنار او با منافع دنیایی ما سازگار نبود چه می­کنیم؟ ما با هم پیمان می­بندیم که همواره در کنارش بمانیم، حتی به بهای جانمان.

روزی اگر ولای تو گردد بلای جان                      ما می­خوریم آن بلا را به قیمت جان

6-   زنبور عسل برای ملکه­اش غذای اختصاصی تهیه می­کند اما از عسلش همه موجودات بهره­مند می­شوند. شما در خانواده، در محل تحصیل، محل کار و به طور کلی در اجتماع چقدر برای دیگران مفید بوده­اید؟

7-      ملکه زنبور عسل، سیصد برابر زنبوران نر چهل برابر زنبوران ماده، عمر می­کند.

      همان خدایی که مقدر فرموده تا ملکه زنبورها چند ده برابر سایر زنبورها عمر کند، می­تواند عمر مبارک حضرتش را چندین برابر کند.
[ 1391/05/9 ] [ 03:12 ب.ظ ] [ عمار ] [ نظرات ]
Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


خدمت به یگانه منجی عالم بشریت

آمار سایت
آخرین بروز رسانی :
جهت دوستی

Powered by WebGozar